Maciej Kaźmierczak – Dziedzictwo Lovecrafta

Farid tkacz i latający dywan Koszmar z Yelland Pudełko pełne cudów Zły szeląg Bociani Zagon

 

Maciej Kaźmierczak – początkujący rysownik, zajmujący się przede wszystkim ilustrowaniem opowiadań. Swoją przygodę z profesjonalnymi grafikami zaczął od współpracy z portalem Szortal, przy tworzeniu miesięcznika „Szortal na wynos”. Był jego pierwszym ilustratorem i stworzył dla niego już trzynaście grafik.

W późniejszym czasie zaczął współpracę z pisarką Alicją Kubiak nad jej zbiorem opowiadań. Dzięki temu wieść się o nim rozeszła i zaczął przeskakiwać z jednego zlecenia na drugie. Stworzył już między innymi okładki do książek „Siostry medium”, „Zombiefilia” oraz własnej powieści „Złośliwość rzeczy martwej” i zbioru opowiadań „Czarny plon”. Poza tym zilustrował opowiadania takich autorów jak: Paweł Paliński, Radosław Rak, Paulina Kuchta, Aleksandra Brożek czy Marek Ścieszek. Jednak największy rozgłos i uznanie przyniosło mu stworzenie ilustracji do zbioru opowiadań „Opowieści niesamowite” Marcina Rusnaka, który można nabyć zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej.

Poza tym na papierze opublikował jedną grafikę, do opowiadania „Kukła” Grzegorza Piórkowskiego, w antologii „Ostatni dzień pary”. Stworzył również oprawę graficzną dla portali „Czytamy polskie horrory” i Szortal, oraz własnych opowiadań.

Przez ostatni rok wykonał ponad pięćdziesiąt publikowanych ilustracji.

Aktualnie pracuję nad serią nowoczesnych grafik oraz nad okładką do zbioru opowiadań Bartosza Orlewskiego „Za garść zbawienia”.

Więcej informacji o pracach Macieja można znaleźć na jego profilu na Facebooku – Maciej Kaźmierczak-rysownik.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>